Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
TEK PARÇA KOLAY BEBEK YELEĞİ

kolay yelek anlatımli tek parca bebek yelektek parca orgu yelek tek parca kolay yelek

bebek örgü modelleri
TEK PARÇA KOLAY BEBEK YELEĞİ
120 İlmekle başlanır ve 4 sıra haroşa örülür 8 ilmek kenarları haroşa ve gerisi 35 sıra düz örülür.Daha sonra koltuk kesmek için 8 ilmek haroşadan sonra iki kenarında da  20 ilmek haroşa örüyoruz.4 sıra bu şekilde devam edip 20 ilmek haroşayı kesip(geride 8 ilmek haroşa kalacak) 23 sıra daha kenarları haroşa geriye kalan yerleri düz örüyoruz.Daha sonra 3 sıra bütün ilmekleri haroşa örüp arkayı bitirdikten sonra öne geçiyoruz.. 25 ilmek haroşa iki tarafından ayırdıktan sonra geriye kaln ortadaki ilmekleri kesiyoruz ve yakayı yapmaya başlıyoruz. 8 İlmek haroşa ör 9 düz ör ,8 ilmek tekrar haroşa örüyoruz.Tersten ters,düz taraf geldiğimizde; 3 ör 1 artır,3 topla 1 artır 3 ör şeklinde örmeye devam ediyoruz.Bebek örgü yeleğimizi, 28 sıra bu şekilde devam ettikten sonra ipimizi kırıp diğer tarafa geçiyoruz,diğer tarafıda birincı kısımda anlatıldığı şekilde yaptıktan sonra ikisini birleştirip yaka kısmındaki haroşaları her sırada kenarlarından 1’er tane düz örmeye başlıyoruz,bitiminde kenar burgular gibi ortadanda katmaya başlıyoruz.
Sonuna kadar yukarıdabn aşağıya 67 sıra olması gerekiyor.İlikleri ise her iki kenara açıyoruz.Yakanın açıldığı ilk haroşadan sonra eklemeye başlıyoruz. 3 ve ya 4 ilik açabilirsiniz.Daha sonra 4 sıra haroşa örüp bebek örgü yeleğimizi bitiriyoruz.Arka kenarlarına 4 düğme dikip öndeki ilikleri takıyoruz.İstenirse bebek örgü yeleğimize hiç burgu konulmaz veya tek parça bebek yeleğimiz farklı renklerle kombine edilebilir.
İlik Açımı: 8 ilmekten 2 ilmek örüp 2 ilmek bir,iki ilmek bir alıp tekrar iki ilmek örüyoruz.Şişimizde 6 ilmek kalıyor bir dahaki dönüşümüzde 2 bir,2 bir aldığımız ilmeklerin ortasında iki tane artırıyoruz ve dönüşte onlarıda örüyoruz.Böylece ilik açılmış olur.
Kol Kesimi : Büyük iğneye kendi örgü ipinden takıp  iki ilmeğe geçiriyoruz.Tekrara başladığımız bir defa daha dolayıpşişten bırakıyoruz. İki ilmeği böylece  hepsini tamamlayıp  kolları kesmiş oluyoruz.
Tek Parça Bebek Örgü Yelek Temizliği: Çamaşır makinesi; 30-40 derece ve elde yıkama tercih edilmelidir.Deterjan seçiminde yerli ürünler tercih edilmesi türkiye ekonomisi için çok önemlidir.Memleketimizi ve kendi insanımızı sevdiğimiz,değer verdiğimiz ; Bizim insanlarımızın ürettiği ürünleri satın alarak ispatlanmış olur.
Tek parça kolay bebek yeleği 2,5 numara şiş ve krem bebe yünü ip kullanılarak örülmüştür
BİLGİLER
tarafından 20 Mart 2015 - 12:22 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 568 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ

Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

En Çok Görüntülenenler
KIZ BEBEK ÖRGÜ ELBİSE MODELLERİ
KIZ BEBEK ÖRGÜ ELBİSE MODELLER..

Örgü  bebek elbiseleri sıcak tutmasının yanında el emeği göz nuru ile işlenmiştir .Bebeğin... [Devamı]

KIZ BEBEK ÖRGÜ ELBİSE
KIZ BEBEK ÖRGÜ ELBİSE

   KIZ BEBEK ÖRGÜ ELBİSE

KIZ BEBEK ÖRGÜ ELBİSE MODELLERİ
KIZ BEBEK ÖRGÜ ELBİSE MODELLER..

YAZLIK VE HEDİYELİK KIZ BEBEK ÖRGÜ ELBİSE MODELLERİ Yazlık örgü elbise örmek istiyorum.Kız... [Devamı]

YEMENİ İĞNE OYASI  MODELLERİ
YEMENİ İĞNE OYASI MODELLERİ..

merhaba hanımlar bu gün sizler için yeni yemeni iğne oyası modellerini sunuyoruz.günlük... [Devamı]

Yazlık Kız Bebek Örgü Elbise Modelleri
Yazlık Kız Bebek Örgü Elbise M..

Yazlık Kız Bebek Örgü Elbise Modelleri   Yazlık Kız Bebek Örgü Elbise Modelleri Hanımlar... [Devamı]

ANLATIMLI BEBEK BATTANİYE ÖRNEKLERİ
ANLATIMLI BEBEK BATTANİYE ÖRNE..

   ANLATIMLI BEBEK BATTANİYE ÖRNEKLERİ Bu gün sizlere netten derlediğimiz kareli ve parçalı... [Devamı]

haberler haberler